Autofabrikanten VS smeken om hulp

De drie grote Amerikaanse autofabrikanten Ford, General Motors en Chrysler vragen het Amerikaanse Congres om 25 miljard dollar aan steun.

Volgens de bestuursvoorzitters lopen de automakers zonder dat geld groot gevaar om failliet te gaan.

In hun val zouden ze vele andere bedrijven meesleuren en zouden binnen een jaar zeker drie miljoen banen verloren gaan.

Volgens GM-topman Wagoner is de financiële crisis de schuld van alle problemen.

Terugval

De autoverkoop in de Verenigde Staten loopt al maanden dramatisch terug.

Maar veel politici, zowel Republikeinen als Democraten, vinden dat de automakers de problemen aan zichzelf te wijten hebben.

Ze zouden nu de rekening krijgen voor jarenlang inefficiënt produceren.

Het is dan ook maar de vraag of Ford, General Motors en Chrysler de gevraagde miljarden krijgen.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Autofabrikanten VS vragen om steun

De drie grote Amerikaanse autofabrikanten vragen het Congres, 25 miljard dollar steun. Ford, Chrysler en General Motors zeggen dat... ze zonder dat geld, groot gevaar lopen failliet te gaan. En dat zou volgens de fabrikanten een catastrofe zijn, voor de Amerikaanse economie.

Video en Audio

  • » Protesten Bahrein een jaar later Video Precies een jaar geleden begonnen op dat eilandstaatje in het Midden-Oosten protesten tegen het...15 feb 2012, 7 keer afgespeeld
  • » Proces Turks voetbalschandaal begonnen Video In Turkije is het proces over omkoping in de nationale voetbalcompetitie begonnen. Bijna 100 mensen...14 feb 2012, 1108 keer afgespeeld
  • » 'Timosjenko wordt gemarteld in cel' Video Tegen een oud-minister in Oekraïne is 4,5 jaar gevangenisstraf geëist wegens verduistering van...14 feb 2012, 2688 keer afgespeeld

Meer video en audio