Schepen Greenpeace aan de ketting

De politie van Rotterdam heeft twee schepen van Greenpeace aan de ketting gelegd. De kapiteins van de Rainbow Warrior en de Beluga zijn gearresteerd.

Volgens de politie hinderden ze het scheepvaartverkeer en hadden ze een bevel om aan te meren genegeerd.

De Rainbow Warrior en de Beluga blokkeerden gisteren enkele uren de Mississippihaven in Rotterdam. Ze wilden

binnenkomende kolenschepen tegenhouden.

De milieuorganisatie protesteerde daarmee tegen de bouw van de nieuwe kolencentrale van energiegigant E.ON in de haven van Rotterdam.

Schade

De zeehavenpolitie greep in toen de Rainbow Warrior de haven wilde binnenvaren. Het Greenpeace-schip zou daarbij schade veroorzaakt hebben aan het politievaartuig.

Beide actieschepen zijn vervolgens weggesleept en aan de ketting gelegd.

Volgens Greenpeace trad de havenpolitie ruw op. "De politie zegt schade te hebben opgelopen terwijl dit alleen een gevolg kan zijn van haar eigen optreden", zei een woordvoerder.

Schone energie

Het Duitse E.ON heeft plannen voor acht nieuwe kolencentrales in Europa. Het bedrijf steekt volgens Greenpeace slechts een schijntje van de miljardeninvesteringen in schone energie.

Zaterdag blokkeerden honderd actievoerders van Greenpeace de bouwplaats van de nieuwe kolencentrale van E.ON op de Maasvlakte. Aan die actie maakte de politie ook een einde.

Deel deze pagina

Nieuws

Audio Gerelateerde audio

  • Politie over beslaglegging Greenpeace-schepen De politie heeft gisteravond 2 schepen van Greenpeace in beslag genomen. De 2 kapiteins van de schepen zijn ook opgepakt. Ger de... Jong, woordvoerder van de politie.
  • Greenpeace-actievoerder over beslaglegging Greenpeace is 2 schepen kwijt: de politie legde gisteravond beslag op de Rainbow Warrior en de Beluga. De kapiteins van beide... schepen zijn aangehouden. De milieuorganisatie protesteerde enkele uren in de haven van Rotterdam tegen een nieuwe kolencentrale. Aan de telefoon Rolf Schipper, actievoerder van Greenpeace.

Video en Audio

  • » Protesten Bahrein een jaar later Video Precies een jaar geleden begonnen op dat eilandstaatje in het Midden-Oosten protesten tegen het...15 feb 2012, 135 keer afgespeeld
  • » Proces Turks voetbalschandaal begonnen Video In Turkije is het proces over omkoping in de nationale voetbalcompetitie begonnen. Bijna 100 mensen...14 feb 2012, 1252 keer afgespeeld
  • » 'Timosjenko wordt gemarteld in cel' Video Tegen een oud-minister in Oekraïne is 4,5 jaar gevangenisstraf geëist wegens verduistering van...14 feb 2012, 3058 keer afgespeeld

Meer video en audio