Vrijwel alle cafés in Den Bosch negeren vanaf maandag het rookverbod.
Volgens de plaatselijke horeca komen steeds meer kleine kroegen in de problemen doordat rokende klanten wegblijven.
Overlast
Verder is er meer overlast op straat gekomen en wordt er nauwelijks gecontroleerd op naleving van het rookverbod.
Kroegbazen zeggen dat bij zeker twintig cafés in de binnenstad al weer asbakken staan en dat dit er wekelijks meer worden.
Buitenwijken
In de buitenwijken en dorpen rond Den Bosch zou het rookverbod ook massaal worden genegeerd.
Koninklijk Horeca Nederland is tegen het besluit van caféhouders in Den Bosch en spreekt van concurrentievervalsing.
Koninklijke Horeca Nederland is wel voor een soepeler beleid. De organisatie eist dat minister Klink de rokers strafbaar stelt en met een compensatieregeling komt voor gedupeerde ondernemers.
Ook moet Klink toestaan dat gemeenten zich soepel opstellen tegenover cafés waar gerookt wordt. Eind deze maand gaat de branche-organisatie met de minister praten.
Deel deze pagina
»
»
»