Indiase ruimtesonde geland op maan

Voor het eerst is een Indiase ruimtesonde op de maan geland. Dat is een mijlpaal in de 45-jarige ruimtevaartgeschiedenis van het land.



De sonde, bijgenaamd Aditya, werd gelanceerd vanaf de onbemande maansatelliet Chandrayaan-1 en gaat verschillende experimenten uitvoeren.



"De operatie verliep vlekkeloos, en de sonde is begonnen met het verzenden van foto's naar de aarde", zegt de directeur van de Indiase ruimtevaartorganisatie ISRO.







De organisatie benadrukt dat de sonde is geland op de geboortedag van de Indiase oud-premier Nehru, die in 1962 begon met het ruimtevaartprogramma.



ESA over de ruimtevaartmissie (YouTube):







Helium 3

De komende twee jaar moet de maansatelliet het oppervlak van de maan in kaart brengen. Ook zoekt de sonde naar de op aarde zelfzame stof Helium 3. Die stof kan in de toekomst als brandstof dienen.



Met deze ruimtemissie wil India de concurrentie aangaan met de Aziatische ruimtegrootmachten China en Japan.



De Indiase ruimtevaartorganisatie ISRO heeft ook plannen voor bemande ruimtevaartmissies en missies naar Mars.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Indiase sonde op de maan geland

Voor het eerst is een Indiase sonde op de maan geland.

Video en Audio

Meer video en audio