De Tweede Kamer neemt genoegen met de excuses die staatssecretaris Aboutaleb (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) heeft aangeboden voor een omstreden e-mail.
In de mail aan plaatselijke PvdA-politici prees Aboutaleb het extraatje van 50 euro dat de minima binnenkort krijgen als een "spectaculaire PvdA-actie".
Dit tot grote irritatie van de Kamer, die vindt dat hij zich in de mail te veel als partijpoliticus heeft neergezet, terwijl het extraatje kabinetsbeleid is.
Handtekening
Aboutaleb bood gisteren in een brief en vandaag in een debat zijn verontschuldigingen aan. Hij zei dat een medewerker hem de mail had voorgelezen en dat hij toen heeft gezegd dat zijn handtekening er onder mocht, maar dat hij dat niet had moeten doen. Hij beloofde dat hij die fout niet nog eens zal maken.
Aboutaleb wordt in januari burgemeester van Rotterdam.
Deel deze pagina
»