Tutsi-rebellenleider Laurent Nkunda waarschuwt de landen in zuidelijk Afrika die veiligheidstroepen naar Congo willen sturen.
Nkunda zegt dat hij de strijd met hen aangaat als de vredesmacht de kant van het regeringsleger kiest.
De vijftien landen van de Zuid-Afrikaanse Ontwikkelingsgemeenschap (SADC) maakten gisteren bekend dat ze bereid zijn om troepen te sturen als het sektarische geweld in Oost-Congo aanhoudt.
Hutu
De Tutsi-rebellen rukten enkele weken geleden op naar het oosten van Congo, waar ze met geweld steeds meer steden innemen. Volgens Nkunda is de actie bedoeld om de Tutsi-minderheid in het oosten van het Afrikaanse land te beschermen tegen de Hutu-bevolking.
Het regeringsleger dat de Tutsi's probeert tegen te houden, is uit grote delen van Oost-Congo verjaagd. Dit weekeinde zijn opnieuw gevechten uitgebroken.
Volgens hulporganisaties en de Verenigde Naties zijn er in totaal ongeveer 250.000 mensen op de vlucht voor het geweld. De cijfers komen bovenop de 800.000 mensen die tijdens eerdere conflicten in het oosten van Congo op de vlucht sloegen.
Cholera
In verschillende vluchtelingenkampen is cholera uitgebroken door gebrek aan schoon water en wc's.
De ziekte wordt veroorzaakt door een bacterie die in water en voedsel kan voorkomen en heeft als belangrijkste kenmerk ernstige diarree, waardoor de patiënt uitdroogt en kan sterven.
Met name ouderen en jonge kinderen overlijden aan de ziekte. Patiënten zijn met de juiste medicijnen snel te genezen.
De afgelopen weken zijn tientallen vluchtelingen in het oosten van Congo omgekomen door cholera.

»
»
»