Grootste wapenvondst ooit in Mexico

In Mexico heeft het leger een grote wapenopslagplaats van drugshandelaren gevonden. Daarin lagen 278 automatische wapens, 126 pistolen, 98 granaten, meer dan 500.000 patronen en ruim 86.000 Amerikaanse dollars.



Het leger spreekt van de grootste wapenvondst in de geschiedenis van Mexico. Het wapendepot van het drugskartel was in het plaatsje Reynosa, vlakbij de grens met de Amerikaanse staat Texas.



Bendeleider

Volgens het Mexicaanse leger behoorde het wapendepot toe aan het zogenoemde Gulfkartel.



Eén van de leiders daarvan, Jaime Gonzalez Duran, bijgenaamd de Hummer, is bij het depot door militairen gearresteerd. Hij zou een berucht team moordenaars aanvoeren dat met andere kartels strijdt om de drugshandel in Mexico.



Gewapende mannen probeerden Gonzalez uit handen van het leger te bevrijden, maar na een vuurgevecht werd hij door militairen naar een geheime plaats gebracht.



wapensvangst in Mexico (foto: EPA)



In Mexico heeft de oorlog tussen de drugskartels dit jaar al aan 4000 mensen het leven gekost.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio