In Afghanistan is een Nederlandse journalist vrijgelaten door haar ontvoerders. Het is Joanie de Rijke, die voor het Belgische blad P-Magazine werkt.
Volgens de hoofdredacteur werd De Rijke vorige week zaterdag ontvoerd, maar is dat geheim gehouden uit veiligheidsoverwegingen.
De verslaggeefster was op reportage in de buurt van Kabul, toen ze samen met haar tolk werd ontvoerd. Het blad heeft direct de Nederlandse en Belgische autoriteiten gewaarschuwd. De Rijke heeft de Nederlandse nationaliteit, maar woont al jaren in België.
Volgens de hoofdredacteur is ze goed behandeld en fysiek in orde. Ze zit op dit moment in de Nederlandse ambassade in Kabul. Het is niet duidelijk of er losgeld is betaald voor haar vrijlating.

»