CBS: het gaat goed met integratie

Allochtonen doen het steeds beter op de arbeidsmarkt en in het onderwijs. Een groeiende middenklasse van vooral jonge allochtonen loopt de achterstanden op veel terreinen snel in. 



Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) dat minister Vogelaar van Integratie vanochtend in ontvangst neemt.



Tegelijkertijd gaat het met grote groepen juist slechter omdat zij afglijden af naar de criminaliteit. 



Hoofdconclusies:

· De achterstand van niet-westerse allochtonen op arbeidsmarkt wordt kleiner. Ze kregen sneller een baan en werkloosheid is sneller gedaald.

· Allochtonen zijn wel kwetsbaarder bij economische tegenwind. Er zijn in deze groep twee keer zoveel mensen met een flexibel arbeidscontract.

· In het onderwijs gaat het op alle terreinen iets beter.

· Pijnpunt: de criminaliteit is onverminderd hoog; dit probleem concentreert zich rond Marokkaanse en Antilliaanse jeugd.

· Er is, vooral in de grote steden, een grotere segreatie tussen bevolkingsgroepen door een grotere concentratie van allochtonen in dezelfde woonbuurten.

· Tegelijkertijd wordt de cultuurkloof kleiner doordat de tweede generatie allochtonen zich meer richt op Nederland dan eerste generatie.

Deel deze pagina

Nieuws

Audio Gerelateerde audio

  • CBS: het gaat goed met integratie Allochtonen doen het steeds beter in Nederland. Vooral als het gaat om onderwijs en de arbeidsmarkt. Maar er zijn ook problemen.... Een grote groep jonge allochtonen glijdt af naar de criminaliteit. Dat blijkt uit in een jaarlijks onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Professor Jan Latten van het CBS.

Video en Audio

Meer video en audio