Doden in Afghanistan en Pakistan

In het noordwesten van Afghanistan zijn bij een luchtaanval zeker zeven burgers gedood.



Amerikaanse en Afghaanse troepen vroegen om luchtsteun toen ze door Talibanstrijders werden aangevallen.



Bij de luchtaanval kwamen volgens de plaatselijke autoriteiten behalve de zeven burgers ook vijftien opstandelingen om het leven.



President Karzai

President Hamid Karzai haalde gisteren opnieuw uit naar de buitenlandse troepen in het land. Volgens hem zijn er dit jaar al honderden onschuldige Afghanen door luchtaanvallen gedood.



De buitenlandse troepen betreuren de burgerslachtoffers maar zeggen dat er in de strijd tegen de Taliban soms fouten worden gemaakt.



Pakistan

In Pakistan, buurland van Afghanistan, zijn zeker zeven doden gevallen en dertig mensen gewond geraakt. De bom ging af in de regio Bajaur, die grenst aan Afghanistan.



In de regio zijn veel al-Qaida- en Talibanstrijders actief.



Onder de doden zijn drie stamhoofden die een militie hebben opgericht. De militie moest samen met het Pakistaanse leger opstandelingen bestrijden.



Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio