'Is Afrika geen land dan?'

Sarah Palin wist niet dat Afrika een continent was en geen land. Ook wist ze niet welke landen meedoen aan de Amerikaanse vrijhandelszone NAFTA. Dat hebben bronnen binnen de McCain/Palin-campagne verklaard tegen de zender Fox News.



"Binnen de McCain-campagne twijfelde men sterk of ze wel genoeg wist als running mate en vice-president, eerste in lijn van opvolging", aldus een verslaggever van het station.



Zo was Palin er blijkbaar van overtuigd dat Afrika een land was. Ze vroeg medewerkers van John McCain of Zuid-Afrika niet een regio van het land Afrika was. Blijkbaar had ze niet door dat het een apart land op het werelddeel is.



Ook kon ze niet de drie landen die het overbekende NAFTA-akkoord getekend hebben noemen. De vrijhandelszone tussen Mexico, de VS en Canada vormde een belangrijk thema in deze campagne.

Woedeaanvallen

Dat uitgerekend het conservatieve Fox nog nagels in de doodkist van Palin slaat, maakt het allemaal extra pijnlijk voor haar. De verslaggever zei er wel meteen bij dat Palin nog altijd hoge ogen gooit bij de conservatieve vleugel van de Republikeinse partij.



Fox meldde nog meer saillante details over de gewezen vice-presidentskandidaat. Zo zou ze woedeaanvallen hebben gekregen als haar slecht nieuws werd gebracht en geweigerd hebben te oefenen voor belangrijke interviews.



Palin's waarderingscijfers begonnen terug te lopen na een aantal desastreus verlopen gesprekken met de media. Zo kon ze in een interview met Katie Couric geen voorbeelden noemen van specifieke wetgeving die John McCain had voorgesteld.



"Ik ga zoeken en kom erop terug", luidde haar antwoord.



De lekkende medewerkers zeggen veel van de gestelde vragen van tevoren al te hebben voorspeld.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio