Beurzen reageren op winst Obama

In Azië hebben de financiële markten positief gereageerd op de winst van Obama.



Toen tegen vijf uur vanochtend duidelijk werd dat de Democraat zijn Republikeinse rivaal John McCain had verslagen schoten de koersen omhoog.



De Nikkei-index in Japan ging 4,5 procent omhoog en sloot op het hoogste punt in drie weken.



Europese beurzen

In Europa zijn de beurzen wel lager geopend, maar daar waren de afgelopen dagen al forse winsten behaald. De winst van Obama is volgens handelaren al in de koersen verwerkt.



Kort na de opening noteerde de AEX, de index van meest verhandelde fondsen in Amsterdam, 2,3 procent lager op 284,44 punten.



De index werd vooral gedrukt door een koersval van het zwaarwegende fonds ArcelorMittal. Het staalconcern verloor ruim 13 procent nadat het tegenvallende kwartaalcijfers bekend had gemaakt.



De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt daalden 1,3 tot 2 procent.







Deel deze pagina

Nieuws

Audio Gerelateerde audio

  • Hoe reageert de financiële wereld op Obama? Hoe wordt er in de financiële wereld, op de beursvloeren gereageerd op de verkiezingsoverwinning van Barack Obama. Financieel... redacteur André Meinema volgt het beursnieuws.

Video en Audio

Meer video en audio