Yab Yum blijft gesloten

De Amsterdamse seksclub Yab Yum blijft dicht. De rechtbank in Amsterdam heeft het beroep van Yab Yum tegen de sluiting ongegrond verklaard.



De rechtbank vindt dat de gemeente voldoende aannemelijk heeft gemaakt dat de eigenaar van de club zakelijke belangen had met de Hells Angels.

Yab Yum werd in januari gesloten, nadat de gemeente de licentie had geweigerd. Dat was mogelijk door de wet Bibob.



Zetbaas

Volgens Amsterdam was Yab Yum eigenlijk in handen van de Hells Angels. De officiële eigenaar Hennie Vittali zou niet meer dan een zetbaas zijn. De Angels zouden het luxebordeel in 1999 door middel van afpersing hebben verkregen. 







Voor dat laatste is volgens de rechtbank geen bewijs. De vorige eigenaar heeft inderdaad gezegd dat hij is afgeperst, maar er zijn onvoldoende aanwijzingen dat de motorclub daar iets mee te maken heeft, aldus de rechtbank.



Zwager

De rechtbank is wel van mening dat het risico op malafide praktijken bestaat en wel in de persoon van Harrie Stoeltie, lid van de Hells Angels en zwager van Vittali. Hij werkte tot voor kort als hoofd beveiliging in de seksclub en er had zo een flinke vinger in de pap.



De eigenaar van de seksclub kan nog in hoger beroep gaan bij de Raad van State, maar of dat gebeurt is nog niet bekend.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Rechter: sluiting Yab Yum rechtmatig

De gemeente Amsterdam heeft goed gehandeld bij het intrekken van de vergunningen van bordeel Yab Yum. Dat heeft de rechtbank van... Amsterdam geoordeeld.

Video en Audio

Meer video en audio