De VVD stemt tegen

De VVD zal tegen het onderdeel ontwikkelingssamenwerking van de begroting voor Buitenlandse Zaken stemmen. Dat zo'n grote partij in de Kamer de begroting verwerpt, komt niet vaak voor. Volgens de oppositiepartij komt een deel van het budget voor Afrika niet op de juiste plek terecht.



Bij het Kamerdebat over hulp aan Afrika kwamen minister Bert Koenders van Ontwikkelingssamenwerking en VVD-Kamerlid Arend Jan Boekestijn met elkaar in aanvaring over het onderwerp. Beiden verweten elkaar onwaarheden te verkondigen over het gevoerde beleid en de effecten van de hulp.



Boekestijn stelt dat de hulp aan Afrikaanse landen de afgelopen jaren niet effectief was en dat de helft van het ontwikkelingsbudget naar corrupte of dictatoriale regimes is gegaan. Koenders spreekt dat stellig tegen.







Onderzoek

De VVD wil nu een parlementair onderzoek naar de effectiviteit van de Nederlandse hulp aan Afrika, maar daar is weinig steun voor in de Kamer.



Daarop gaf Boekestijn aan de begroting van Koenders voor 2009 niet te gaan steunen en de komende tijd Kamerdebatten over ontwikkelingssamenwerking te negeren.



Inspectie

Eerder dit jaar zei de Inspectie Ontwikkelingssamenwerking dat het geld van Nederland tussen 1998 en 2006 lang niet altijd ten goede is gekomen aan de allerarmsten.



Behalve de VVD hebben ook andere partijen daar vragen over, maar de meerderheid ziet geen reden voor een parlementair onderzoek. Het kabinet vindt juist dat er al veel is verbeterd.

Deel deze pagina

Nieuws

Audio Gerelateerde audio

  • VVD bekritiseert ontwikkelingsbudget In de Tweede Kamer botsten de VVD en PvdA-minister Bert Koenders voor Ontwikkelingssamenwerking: volgens VVD-Kamerlid Boekestijn... komt een groot deel van het ontwikkelingsbudget op de verkeerde plaats terecht.

Video en Audio

Meer video en audio