De hoofdofficier van justitie in Rotterdam, Henk Korvinus, heeft excuses gemaakt voor de behandeling van de mensen die in april 2006 werden opgepakt rond de wedstrijd Feyenoord-Ajax.
De politie pakte toen bij preventieve acties bijna 800 mensen op. Naast raddraaiers werden ook veel gewone fans aangehouden.
De brief van Henk Korvinus aan de fans (PDF)
Ombudsman
Eerder deze week leverde de Nationale ombudsman Brenninkmeijer zware kritiek op de gang van zaken. De hoofdofficier biedt nu excuses aan voor de behandeling van de arrestanten.
Er was voor hen te weinig eten en drinken en ook waren er niet genoeg toiletten beschikbaar. De hoofdofficier biedt geen excuses aan voor de aanhouding op zich.
Orde
Eerder verdedigde de Rotterdamse burgemeester Opstelten het besluit om zoveel mensen preventief op te pakken. Volgens hem was dat nodig om de orde te handhaven.

»
»
»