VVD'er Kamp naar de Antillen

De prominente VVD'er Henk Kamp verlaat de Tweede Kamer. Hij gaat naar de Nederlandse Antillen om de transformatie te begeleiden van Bonaire, Saba en Sint Eustatius tot bijzondere gemeenten van Nederland.

Kamp was in vorige kabinetten minister van Defensie en minister van VROM. Hij werd in 2006 genoemd als nieuwe leider van de VVD, toen die partij in 2006 op zoek was naar een nieuwe lijsttrekker. 

De 56-jarige Kamp kwam in 1994 voor het eerst in de Kamer. Hij viel op door zijn rechtlijnige, strenge kijk op asielzaken en integratie, in een tijd dat dit nog niet gangbaar was.

Criminele jongeren

Opvallend ten aanzien van zijn huidige benoeming is dat Kamp zich als Kamerlid verzette tegen de komst van criminele jongeren van de Antillen naar Nederland. Hun problemen moeten op de Antillen zelf worden opgelost, stelde hij.

Hij vond ook dat laagopgeleide jongeren van de Antillen en Aruba die zich in Nederland misdragen, terug moeten worden gestuurd.

Henk Kamp is geboren in Hengelo. Hij is getrouwd, heeft een dochter en een zoon, is fan van AC/DC en geheelonthouder.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 389 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 270 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1336 keer afgespeeld

Meer video en audio