Wall Street sluit 0,8 procent lager

De Dow-Jonesindex sloot 76,62 punten lager bij een stand van 9310,99 punten. Dat is een daling van 0,8 procent.



Eerder op de dag stond de hoofdgraadmeter nog meer dan 400 punten in de plus.



Maandag had de index meer dan 900 punten gewonnen, wat de grootste puntenwinst op een dag ooit was.



Plannen

Op Wall Street reageerden beleggers aanvankelijk instemmend op de nieuwe plannen van de Amerikaanse regering om de financiële sector gezond te maken.



De Dow Jones-index opende vier procent hoger, maar tegen zes uur was daar bijna niets meer van over.



Eerder vandaag maakte de Amerikaanse regering bekend dat de overheid rechtstreeks geld in de financiële sector stopt. Het gaat om maximaal 250 miljard dollar.







Amsterdam

De Amsterdamse aandelenbeurs, die bijna de hele dag enkele procenten hoger heeft gestaan, is tegen het einde van de handel toch weer in de rode cijfers terechtgekomen. De graadmeter AEX sloot net onder de streep met een verliesje van 0,27 procent op bijna 285.



Boosdoener is Fortis. Vanochtend vanaf elf uur kon voor het eerst op de beurzen in Amsterdam en Brussel in dit uitgeklede bedrijf worden gehandeld. Zoals verwacht maakte het aandeel een grote smak; Fortis opende 63 procent lager en sloot met een verlies van 77 procent op euro 1,20.



De AEX-index live

AEX Index Realtime



De drie grote beurzen in Europa (die geen hinder hadden van Fortis) sloten met een winst van twee tot drie procent.











Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Bush: 250 miljard dollar in financiële sector

De Amerikaanse overheid volgt het Europese voorbeeld in de aanpak van de kredietcrisis. De regering van president Bush zal voor 250... miljard dollar aandelen kopen in de belangrijkste Amerikaanse banken. Dit heeft president Bush zojuist bekend gemaakt.

Audio Gerelateerde audio

  • AEX sluit met licht verlies Hoe reageren de aandelenbeurzen? Gisteren veerden ze weer op, zoals dat heet, na recordverliezen vorige week. Vandaag leek het... herstel door te zetten, mede onder invloed van de toezeggingen van Bush. Bart Kamphuis bekijkt het elektronisch scorebord bij de economieredactie.

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 389 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 270 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1336 keer afgespeeld

Meer video en audio