Schilderij Appel gestolen in Amsterdam

Het gestolen schilderij van Appel (Beeld: Galerie Nico Koster)



In het Spiegelkwartier in Amsterdam is een schilderij van Karel Appel gestolen uit een galerie. Het is een abstracte voorstelling uit 1961 met een waarde van 60.000 tot 80.000 euro.



Gistermiddag kwam een man van begin 20 de galerie van kunsthandelaar Nico Koster binnen.



Eerder langsgeweest

Hij riep "Appel, Appel", greep het schilderij, sprong op zijn scooter en reed toen weg. Twee weken eerder was de dief ook al in de galerie aan de Nieuwe Spiegelstraat, zegt de kunsthandelaar.



Toen deed hij zich voor als een student die een spreekbeurt moest houden over Karel Appel. Hij vroeg toen om informatie en Koster liet hem toen zien welke werken van de schilder waren. Ook gaf Koster de man wat folders mee. 



Koster heeft aangifte gedaan van diefstal, maar politie heeft nog niemand kunnen aanhouden.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 373 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 258 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1283 keer afgespeeld

Meer video en audio