Kortere openingstijden West-Friese cafés

De burgemeesters van tien gemeenten in West-Friesland willen de openingstijden van cafés en discotheken inperken. Op die manier moet het alcoholgebruik onder jongeren worden geremd.



De burgemeesters willen onder meer dat cafés en discotheken na middernacht geen nieuwe bezoekers meer toelaten en dat ze om twee uur dichtgaan.



Uitzonderingen zijn alleen mogelijk als de zaken aan strenge voorwaarden voldoen.



Jongeren drinken teveel

Uit onderzoek blijkt dat bijna de helft van de West-Friese jongeren te veel drinkt. Ook blijkt dat driekwart van de ouders het drankgebruik van hun kind goedkeurt.



Interview met de burgemeester van Hoorn en jongeren in die stad





Het aantal kinderen dat met alcoholproblemen in het Westfriesgasthuis is beland, is de afgelopen vier jaar met 1.100 procent gestegen.



Het alcoholgebruik leidt tot veel uitgaansgeweld. De West-Friese gemeenten luidden eind vorig jaar de noodklok en maakten afspraken met de minister van Binnenlandse Zaken om het alcoholgebruik onder jongeren terug te dringen.



Onderzoek

In de tussentijd zijn er verschillende onderzoeken gehouden. Zo zijn er gesprekken geweest met jongeren en hun ouders. Daaruit bleek onder meer dat jongeren zelf helemaal niet vinden dat ze veel drinken en dat ze drank in de kroeg veel te duur vinden en daarom ergens anders indrinken.



De gemeenten hebben ook in kaart gebracht waar de hokken en keten staan, waar de jongeren indrinken.



De gemeenten komen nu met een reeks aan maatregelen. Behalve het veranderen van de openingstijden gaat het om afspraken met sportkantines en buurthuizen, meer controle en betere voorlichting.



De voorstellen worden nu voorgelegd aan de college's en gemeenteraden van de tien West-Friese gemeenten.

Deel deze pagina

Nieuws

Audio Gerelateerde audio

  • 12 uur 's nachts moeten deuren van West-Friese cafés dicht In West-Friesland, in Noord-Holland, gaan ze hard optreden tegen jongeren die te veel drinken. Want dat doet daar bijna de helft.... Een groep burgemeesters gaf vanmorgen een persconferentie in Hoorn en kwam met voorstellen. Cafés mogen na middernacht niemand meer binnenlaten en ze moeten om 2 uur dicht, tenzij ze een ontheffing krijgen. Verslaggever Jozephine Trehy was in Hoorn.

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 367 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 251 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1258 keer afgespeeld

Meer video en audio