Icesave geeft spaarders geen geld terug

Nederlandse spaarders die een rekening hebben bij de IJslandse internetspaarbank Icesave, krijgen hun geld niet van deze bank terug.



Op de website van Icesave staat dat de bank niet meer aan zijn verplichtingen kan voldoen.



Klanten moeten een beroep doen op de garantieregelingen van de IJslandse en Nederlandse overheid.



Garanties

IJsland moet per rekening garant staan voor zo'n 20.000 euro, maar het is nog niet duidelijk of de regering dat kan opbrengen. Nederland garandeert de rest tot een bedrag van 100.000 euro.



Icesave heeft zo'n 120.000 Nederlandse spaarders. Volgens Icesave hebben zij bij elkaar ruim 1,6 miljard euro ingelegd.



De laatste tijd zijn tienduizenden Nederlandse spaarders overgestapt naar Icesave vanwege de aantrekkelijke rente.



De Nederlandsche Bank zal rekeninghouders helpen als ze een beroep willen doen op de dekking in IJsland.



Beslag op tegoeden

Het Nationaal Incasso Buro (NIB) zou namens een aantal spaarders beslag op de tegoeden van de bank als hun spaargeld niet voor 12 uur vanmiddag was overgemaakt. De NIB wou niet afwachten wat er uit het overleg zou komen tussen de Nederlandsche Bank en Icesave.



Vanwege de kredietcrisis heeft IJsland de hele bankensector genationaliseerd. De sector draagt voor 34 procent bij aan het bruto binnenlands product en IJsland is bang dat het hele land failliet gaat.



ING

De internetbank van ING, ING Direct, heeft in Groot-Brittannië de spaartegoeden gekocht van twee IJslandse banken die in de problemen zijn geraakt.



De tegoeden bedragen in totaal bijna 4 miljard euro. Hoeveel ING heeft betaald, is niet bekend. De overname is gedaan in overleg met de Britse overheid en de toezichthouders.

Wilt u reageren op dit nieuws, laat dan een bericht achter op het weblog Economie.

 

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

IJslanders optimistisch over financiële crisis

De IJslandse Premier Haarde zoekt buitenlandse steun. De grootste bank kreeg vandaag een noodlening van Zweden, de twee andere... grote banken zijn inmiddels genationaliseerd. Maar de IJslanders zijn onverbeterlijke optimisten.

Audio Gerelateerde audio

  • Nationaal Incasso Buro over Icesave Het NIB, het Nationaal Incasso Buro, legt namens een aantal spaarders bij Icesave beslag op de tegoeden van de bank als hun... spaargeld niet voor 12 uur is overgemaakt. De NIB wil niet afwachten wat er uit het overleg komt tussen de Nederlandse Bank en en het IJslands Icesave. Directeur Maarten van der Donk van het NIB aan de lijn.

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 367 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 251 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1258 keer afgespeeld

Meer video en audio