De invoering van de OV-chipkaart valt veel duurder uit dan gepland. Dat blijkt uit nog vertrouwelijk onderzoek waarover het AD bericht.
Het onderzoek is uitgevoerd door de commissie-Kist die is ingesteld door het ministerie van Verkeer. De kosten van de chipkaart werden geraamd op 250 miljoen euro, maar volgens de commissie wordt dat zeker 100 miljoen meer.
Tegenvallers
Bovendien dreigt er de eerste tien jaar jaarlijks nog achttien miljoen euro aan tegenvallers bij te komen. De commissie legt de schuld niet bij staatssecretaris Huizinga, maar bij de vervoersbedrijven. Die hebben de invoering van de chipkaart slordig georganiseerd en werken niet goed samen.
De kaart zou vanaf volgend jaar de strippenkaart en de treinkaartjes moeten vervangen. Eerder waren er al problemen met de beveiliging van de pas en de toegangspoortjes op stations. De commissie vindt dat vastberaden moet worden doorgegaan met de invoering, omdat er anders nog meer geld verloren gaat.

»
»
»