De Belgische oud-premier Dehaene begint vandaag als de nieuwe voorzitter van Dexia. De Franse bankier Mariani is de nieuwe uitvoerende topman van de Frans-Belgische bankgroep. Dat heeft premier Leterme vannacht na een vergadering van zijn kabinet bekendgemaakt.
De twee moeten Dexia weer op de rails krijgen. De bank heeft flink te lijden onder de financiële crisis. De Belgische regering beraadt zich vandaag op stappen om Dexia te steunen.
Angst
Dexia zag gisteren ruim een vijfde van zijn beurswaarde in rook opgaan, vanochtend stond het aandeel op de beurs in Brussel nog weer eens een keer negen procent in de min.
Volgens handelaren heeft dat vooral te maken met angst onder beleggers dat Dexia op dezelfde manier zal worden ontmanteld als Fortis. De Franse bank BNP Paribas nam zondag de Belgische en Luxemburgse onderdelen van Fortis over.

»
»
»