De koersval op de aandelenbeurzen lijkt niet te stoppen. Overal laten de koersenborden weer dieprode cijfers zien. Zo daalde de AEX vandaag naar een verlies van ruim acht procent.
Grootste daler is Aegon dat op een verlies van ruim twintig procent. Het verlies van bank-verzekeraar ING is elf procent.
Eerste gelegenheid
Dat betekent dat beleggers niet onder de indruk zijn van de maatregelen die de afgelopen dagen in de financiële wereld zijn genomen. Het is vandaag de eerste gelegenheid waarop Europese beleggers kunnen reageren op zowel het akkoord in Washington over het financiële reddingsplan als de ingrepen rond Fortis en de Duitse bank Hypo Real Estate.
De grote beurzen in Europa laten ook stevige verliezen zien. In Frankfurt, Londen en Parijs staat de hoofdindex vijf tot zes procent lager.
Opvallende daler in Frankfurt is Hypo Real Estate, ondanks een extra lening van vijftien miljard euro die deze bank heeft gekregen. Hypo heeft zelfs 54 procent lager gestaan, inmiddels is het verlies teruggelopen naar 36 procent.
Reddingsplan
Ook de beurzen in Azië zijn met verlies aan de nieuwe week begonnen. De Nikkei-index in Japan is 4,3 procent lager gesloten en kwam op de laatste stand in vier jaar.
Er wordt vandaag niet gehandeld in Fortis. De handel in het aandeel is opgeschort tot er meer duidelijkheid is voor de beleggers. Mogelijk krijgen de aandeelhouders aandelen in BNP Paribas, maar het kan ook dat Fortis zelfstandig aan de beurs genoteerd blijft.
Wat merkt u van de kredietcrisis? Mail uw verhaal economie@nos.nl.

»
»
»