Helft verkiezingskandidaten Rio verdacht

In Brazilie worden er morgen lokale verkiezingen gehouden. Die zijn bijzonder omdat minstens één op de vijf kandidaten wordt vervolgd voor zware misdaden, variërend van corruptie tot moord. 



De misdadigers zoeken hun heil in de politiek, omdat ze dan moeilijker te vervolgen zijn. In Rio de Janeiro heeft zelfs bijna de hélft van de kandidaten een zwaar delict gepleegd.



Eén van die kandidaten is Nadinho. Hij werd aangeklaagd voor moord, maar is wel de absolute heerser van de gewelddadige wijk Rio das Pedras. Correspondent Marjon van Royen volgde hem tijdens zijn verkiezingscampagne.



Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Helft verkiezingskandidaten Rio verdacht

In Brazilië zijn er zondag plaatselijke verkiezingen. Opmerkelijk is dat veel kandidaten een proces tegen zich hebben lopen,... variërend van corruptie tot moord. Ze gaan in de politiek omdat ze dan moeilijker te vervolgen zijn. In Rio de Janeiro heeft bijna de hélft van de kandidaten een zwaar delict gepleegd. Correspondent Marjon van Rojen maakte een verslag vanuit de gewelddadige wijk Rio das Pedras in Rio de Janeiro.

Video en Audio

Meer video en audio