Het Iraakse parlement is het eens geworden over een nieuwe kieswet. Daardoor kunnen uiterlijk op 31 januari provinciale verkiezingen worden gehouden.
De verkiezingen stonden gepland voor 1 oktober maar onenigheid over het olierijke gebied rond de stad Kirkuk leidde tot uitstel. De Koerden willen dat gebied annexeren, maar stuiten op veel verzet.
Later
In het Iraaks parlement is nu besloten de verkiezing in Kirkuk en drie Koerdische provincies later te houden.
De provinciale verkiezingen worden als essentieel gezien voor de verzoening van de verschillende bevolkingsgroepen. De soennitische minderheid heeft op dit moment bijna geen vertegenwoordigers op provinciaal niveau omdat ze vier jaar geleden de verkiezingen hebben geboycot.

»
»
»