Een menukaart van een restaurant, een brief of een memo van de baas doorlezen is voor de meeste mensen een routineklus. Blinden, slechtzienden en mensen met dyslexie hebben daar veel meer moeite mee.
Maar een nieuw apparaat moet dat makkelijker gaan maken: de Mobile Reader. Dat is een mobiele telefoon waarmee foto's gemaakt kunnen worden van een tekst, waarna speciale software op de telefoon die gescande tekst omzet in gesproken tekst.
De Mobile Reader ligt sinds juli ook in Nederland in de schappen. Stichting Beleyes heeft er tot nu toe vijf van verkocht.
De organisatie van mensen met een visuele beperking, Viziris, hoopt dat het apparaat door verzekeraars zal worden vergoed, maar of die daar mee instemmen is nog niet duidelijk.
Mobieltje leest blinden voor
Nieuws
- 13:30 Economie Franse bankaandelen op verlies
- 13:22 Binnenland Politie zoekt verdachten ontvoering
- 13:19 Binnenland Auto ramt Rotterdamse gevel
- 12:50 Binnenland Maatregelen rond Ajax - Man Utd
- 12:46 Binnenland Marinier zwaargewond bij training
- 12:36 Buitenland Gewonden bij explosies Bangkok video, audio
- 12:13 Politiek Ambassadeurs: NL neem afstand audio, video
- 11:54 Buitenland Weer zware beschietingen Homs
- 11:53 Binnenland 'Internet kraamkamer jihadisten' audio
- 11:45 Buitenland Chaos na kettingbotsing Duitsland
- 11:32 Binnenland Boete bij hackincidenten audio
- 11:28 Binnenland Heyboer-tentoonstelling afgelast
- 10:57 Binnenland Nederlander surft op Duitse trein
- 10:55 Economie Recordorder Boeing getekend
- 10:34 Binnenland Auto-ongeluk zonder bestuurder
- 10:25 Buitenland Traangas tegen betogers Bahrein
- 10:22 Buitenland Haven Antwerpen geblokkeerd audio
- 10:13 Politiek CDA'er wil actie van Rutte video, audio
- 08:48 Binnenland Verkeersboete thuis bekijken
- 08:23 Binnenland Patiënt bezuinigt op diëtist
- Bekijk het volledige nieuwsarchief
Audio Gerelateerde audio
- Mobiele telefoon voor blinden Een mobieltje dat tekst scant en daarna voorleest. De 'mobile reader' is speciaal bedoeld voor blinden en slechtzienden. Makkelijk... om bijvoorbeeld de krant of de menukaart te lezen in een restaurant. We namen de proef op de som, samen met Wolter Kraamer van Stichting Bel-eyes en Ton Weerdenburg van Viziris, organisatie van mensen met een visuele beperking.
Video en Audio
-
» Lichaam Whitney Houston weer in geboorteplaats Video Het lichaam van zangeres Whitney Houston is van Los Angeles naar New Jersey gevlogen. Het lichaam...14 feb 2012, 125 keer afgespeeld -
» Iraniër gooit bommen in Bangkok Video Bij ontploffingen in de Thaise hoofdstad Bangkok zijn zeker vijf mensen gewond geraakt, onder wie...14 feb 2012, 240 keer afgespeeld -
» Hieke Jippes: waarschuwing Moody's hard aangekomen bij Britten Audio Kredietbeoordelaar Moody's heeft Groot-Brittannie een waarschuwing gegeven, en dat is toch wel hard...14 feb 2012, 19 keer afgespeeld
