Scheppingsleer kost wetenschapper baan

Een directeur van de Britse Academie van Wetenschappen The Royal Society stapt op. Hij kwam vorige week in opspraak nadat hij de indruk had gewekt dat hij de scheppingsleer in het onderwijsprogramma wil opnemen.



In een verklaring laat The Royal Society weten dat de uitlatingen van directeur Michael Reiss verkeerd konden worden opgevat en dat daarom het aanzien van de academie is geschaad. Reiss vindt zijn positie nu onhoudbaar en legt zijn functie neer.



Geen wetenschap

Reiss benadrukt wel dat hij alleen voorstelde om het scheppingsverhaal te behandelen in de lessen als een andere visie op het ontstaan van de aarde, die geen wetenschappelijke onderbouwing heeft.



Robert Weston, pionier op het gebied van de IVF-behandeling, zegt in de krant The Independent het besluit van de Society te betreuren.



Reiss wilde volgens hem slechts wijzen op het groeiend aantal leerlingen in Groot-Brittannië dat in een diepgelovig gezin opgroeit waar de scheppingsleer wordt aanvaard. "Ik vrees dat The Royal Society zich mogelijk slechts heeft verzwakt", zegt Weston.

 

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 367 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 250 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1233 keer afgespeeld

Meer video en audio