Dogtroep, een van de succesvolste Nederlandse theatergroepen ooit, houdt eind dit jaar op te bestaan. Voor het afscheid pakt het internationaal werkende gezelschap voor locatietheater nog één keer groots uit.
Van 17 september tot en met 5 oktober bouwt Dogtroep een desolaat terrein in Amsterdam-Noord om voor de allerlaatste voorstelling TO BE TO NOT BE ('bestaan om niet te bestaan').
Het optreden vindt bovenop de noordelijke ingang van de Coentunnel plaats en is een van de grootste en duurste producties ooit van Dogtroep.
NOS-item over Dogtroep van 11 september 2008.
Met het spektakel wil het gezelschap na 33 jaar op verheven wijze afscheid nemen. Dogtroep zegt met de sterk verminderde subsidie van de laatste jaren niet meer te kunnen voldoen aan de eigen verwachtingen.
Toch zegt de groep met volle overtuiging te stoppen. De voorstelling is volgens hen de trotse afronding van een periode.
Boek en documentaire
Tegelijkertijd met de laatste voorstelling verschijnt er een boek over Dogtroep met interviews, veel foto's van voor en achter de schermen en bijbehorende anekdotes.
Ook is er een documentaire over de groep gemaakt. Deze was afgelopen vrijdag voor het eerst te zien in bioscoop Het Ketelhuis in Amsterdam en is ook op dvd verschenen.
De theatergroep heeft met haar voorstellingen sinds 1975 op de meest uiteenlopende plekken gespeeld:
Voorstelling 'Onno' op het Rode Plein in Moskou in 2001
Locatievoorstelling in een gevangenis in Brugge in 2002.
'Wandelende tak' in locatievoorstelling in Leidsche Rijn in 2003.
Locatievoorsteling Loket 025 in Atrium Den Haag in 2007.

»
»
»