Het rolstoeltennisduo Korie Homan en Sharon Walraven heeft vandaag in de finale de favoriet, het duo van Esther Vergeer en Jiske Griffioen, in drie sets verslagen.
Korie Homan hoe ze het verlies van gisteren verwerkte:
Uitputtingsslag
Door deze overwinning haalde Homan revanche voor de finale bij het enkelspel van gisteren. Na een uitputtingsslag van twee uur ging Vergeer er toen met het goud vandoor.
Dat was voor de Woerdense tennisster haar derde gouden plak, ze won eerder goud bij het enkelspel in Sydney (2000) en in Athene (2004).
Bij de mannen won rolstoeltennisser Robin Ammerlaan zilver in de finale van het enkelspel. Hij verloor in twee sets van de Japanner Shingo Kunieda.
Zwemmen
Ook zwemster Mirjam de Koning behaalde vandaag goud, zij zwom de vijftig meter vrije slag in 35.06 seconden, dat is een nieuw wereldrecord.
De zwemster won eerder op het paralympisch toernooi in Peking goud op de 100 meter rugslag, zilver op de 100 meter vrij en nogmaals zilver op de 400 meter vrije slag.
Atletiek
Gisteren haalde ook Atlete Annette Roozen een zilveren medaille binnen, haar tweede dit toernooi. Bij het hardlopen op de 100 meter moest ze alleen de Mexicaanse Perla Bustamante voor zich laten. Roozen veroverde eerder bij het verspringen ook al een zilveren plak.
Ook handbikester Monique van der Vorst behaalde gisteren opnieuw zilver. De Nederlandse ging in de finale van de wegwedstrijd als tweede over de eindstreep.
De 23-jarige atlete behaalde in Peking ook al zilver op de tijdrit. In dezelfde wedstrijd eindigde Laura de Vaan op de vijfde plaats.
Volleybal
De Nederlandse zitvolleybalsters wonnen brons. Oranje klopte in de strijd om de derde plaats Slovenië met 3-0.
22 medailles
Nederland heeft nu in totaal 22 medailles gewonnen; 5 gouden, 10 zilveren en 7 bronzen plakken. Daarmee staan we op nummer 18 in de ranglijst.

»
»