Pyromaan 't Zandt opnieuw vast

Het Openbaar Ministerie in Groningen heeft de man die wordt verdacht van brandstichtingen in 't Zandt opnieuw aangehouden en vastgezet. Vanochtend was hij nog op vrije voeten gesteld.



De 20-jarige Johnny B. zat negen maanden in voorarrest voor brandstichting en een poging daartoe. Tijdens een pro-formazitting besloot de rechtbank zijn voorlopige hechtenis op te heffen, omdat de straf die hij krijgt waarschijnlijk lager uitvalt dan de periode die hij al vastzit.



Brieven

Maar het OM heeft hem opnieuw aangehouden, dit keer voor het versturen van dreigbrieven. Hij zou die in mei dit jaar hebben verstuurd naar regionale media en inwoners van 't Zandt.



De schrijver claimde in de brieven onder meer dat hij de dader was en eiste de vrijlating van Johnny B.



Onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut wees uit dat de postzegels en de randen van de enveloppen dna van de verdachte bevatten.



B. zei tijdens de pro forma-zitting dat hij de brieven onmogelijk heeft kunnen schrijven, omdat hij al vastzat toen de brieven werden verstuurd. Volgens het OM kon B. echter zonder uitvoerig gecontroleerd te worden post verzenden.   



Het OM verdenkt B. van het stichten van tenminste negen branden in het Groningse dorp.







Brandende kaars

't Zandt was lange tijd in de greep van de branden. Sinds half augustus 2007 was er achttien keer brand gesticht, voornamelijk in leegstaande huizen, schuren en bouwketen.



B. werd in december vorig jaar aangehouden nadat hij met een brandende kaars en brandbaar materiaal bij een schuur was gezien. Sinds zijn arrestatie zijn er voor zover bekend geen branden meer gesticht.



Het is nog altijd onduidelijk of B. verantwoordelijk was voor alle branden.



De zaak wordt op 17 november inhoudelijk behandeld.

Deel deze pagina

Nieuws

Audio Gerelateerde audio

  • Verdachte branden 't Zandt vrijgelaten De verdachte van de branden in het Groningse 't Zandt is vanochtend door de rechtbank vrijgelaten. Hij zat sinds zijn arrestatie, 9... maanden geleden, in voorarrest. Een bijdrage van Rienk Kamer.
  • Johnny B. zit weer vast Johnny B., de man die er door justitie van wordt verdacht de pyromaan van 't Zandt te zijn, was vandaag even op vrije voeten. De... rechtbank hief vanochtend zijn voorrarrest op, maar inmiddels zit hij weer vast. Een bijdrage van verslaggever Rienk Kamer.
  • OM over Johnny B. Johnny B., de vermeende pyromaan van het Groningse dorpje 't Zandt, zit weer vast. Eerder vanmiddag was hij juist vrijgelaten door... de rechtbank in Groningen. Aan de telefoon is Pieter van Rest persofficier van het OM in Groningen.

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 359 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 227 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1175 keer afgespeeld

Meer video en audio