Zuid-Ossetië wil bij Rusland horen

Zuid-Ossetië moet deel gaan uitmaken van Rusland. Dat heeft de leider van de Zuid-Osseten, Kokoity, gezegd tegen het Russische persbureau Interfax.



"We zullen er alles aan doen wat binnen de internationale wetgeving mogelijk is om ons bij Rusland aan te sluiten", zei Kokoity.



Aansluiting

Kokoity wil de regio laten aansluiten bij het aangrenzende Noord-Ossetië, dat al onderdeel is van Rusland.



Net als de andere afvallige regio Abchazië maakt Zuid-Ossetië deel uit van Georgië, maar in de praktijk zijn de twee gebieden autonoom.  



Die autonomie is het resultaat van een bestand dat in 1992 werd gesloten tussen de Osseten, Georgië en de Russen na een bloederige burgeroorlog. Onafhankelijkheid werd toen niet bereikt, al was dat wel het streven van de Zuid-Osseten.



Onafhankelijkheid

Vanuit Moskou is er geen formele reactie gekomen op de laatste uitspraak van de leider van de Zuid-Osseten.



Rusland erkende Zuid-Ossetië vorige maand als een onafhankelijke natie, na de Russisch-Georgische strijd over het gebied. Ook Abchazië, dat deel uitmaakt van Georgië, werd door Rusland als onafhankelijk erkend.



Internationaal kon Rusland niet op veel steun rekenen, alleen Nicaragua volgde het Russische voorbeeld.



Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 359 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 227 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1175 keer afgespeeld

Meer video en audio