Veel slachtoffers steenlawine Egypte

De redding van overlevenden van een steenlawine in Caïro is moeizaam op gang gekomen. Zeker 31 mensen zijn omgekomen. Gevreesd wordt dat honderden mensen onder puin zijn bedolven.

Minstens acht enorme rotsblokken, zo groot als een huis, zijn naar beneden gekomen.

In een sloppenwijk van de Egyptische hoofdstad zijn zeker vijftig huizen door de stenenmassa verwoest.

Onbegonnen werk

Aanvankelijk moest door de afwezigheid van geschikt materieel met de hand naar slachtoffers worden gezocht, maar dat was onbegonnen werk.

Vanochtend, een dag na de ramp, kon pas echt met het reddingswerk worden begonnen.

Er is kritiek op de autoriteiten vanwege de trage hulpverlening. Ook krijgt de overheid het verwijt dat de bewoners niet zijn geëvacueerd nadat deskundigen voor een dergelijke ramp hadden gewaarschuwd.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Zeker 31 doden bij steenlawine Caïro

In Egypte komen de zoekacties naar overlevenden van de steenlawine in Cairo maar moeizaam op gang. Zeker 31 mensen zijn omgekomen.... De angst is groot dat honderden mensen zijn bedolven onder het puin.

Video en Audio

  • » Protesten Bahrein een jaar later Video Precies een jaar geleden begonnen op dat eilandstaatje in het Midden-Oosten protesten tegen het...15 feb 2012, 250 keer afgespeeld
  • » Proces Turks voetbalschandaal begonnen Video In Turkije is het proces over omkoping in de nationale voetbalcompetitie begonnen. Bijna 100 mensen...14 feb 2012, 1366 keer afgespeeld
  • » 'Timosjenko wordt gemarteld in cel' Video Tegen een oud-minister in Oekraïne is 4,5 jaar gevangenisstraf geëist wegens verduistering van...14 feb 2012, 3355 keer afgespeeld

Meer video en audio