In Wales en delen van Engeland heeft zware regenval grote problemen veroorzaakt. Rivieren zijn buiten hun oevers getreden en honderden mensen zijn uit voorzorg geëvacueerd.
In totaal zijn bijna honderd overstromingwaarschuwingen uitgegeven. Het zwaarst getroffen is het noordoosten van Engeland, waar in het graafschap Northnumberland zo'n duizend huizen zijn ondergelopen.
Helicopter
Drie politieagenten die door het water waren verrast moesten met een helicopter gered worden. Vrijdag kwamen twee mensen om door het slechte weer. Een man in Cloucestershire werd meegesleurd door een modderstroom en in Wales kwam een meisje van zeventien om toen de auto waarin ze zat over de kop sloeg en in de rivier terechtkwam.
De autoriteiten verwachten dat het waterpeil in de rivieren nog verder zal stijgen.
Alpenpassen dicht
In Zwitserland zijn enkele Alpenpassen gesloten in verband met wateroverlast. Zware stortregens veroorzaakten aardverschuivingen, waarbij stenen en rotsblokken op wegen terecht kwamen, zeggen de Zwitserse autoriteiten. In het kanton Tessin viel gisteren net zo veel regen als gemiddeld in de hele maand september.
Bij het Franse Grenoble is door hevige regenval het dak van een supermarkt ingestort. Daarbij raakten twaalf mensen gewond.

»