Het kabinet wil meer hoogbouw in de Randstad. Ook moeten parken met internationale allure worden aangelegd.
Dit staat in de Structuurvisie 2040, die de ministers Cramer (Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu), Eurlings (Verkeer en Waterstaat) en Verburg (Landbouw) vandaag presenteren.
In de komende ruim dertig jaar moeten er zeker 500.000 woningen in en om de Randstad worden gebouwd, waarvan zo'n 200.000 in de grote steden Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. Omdat de ruimte beperkt is moet de woningbouw de lucht in.
Bruisend
Dat past tevens in het voornemen van het kabinet om van de Randstad een bruisende stad te maken met wolkenkrabbers en grote parken. Volgens het kabinet gaat de concurrentiepositie van de Randstad achteruit, maar de bouwplannen moeten er weer een topregio van maken.
In de visie van het kabinet zal de Randstad in de toekomst meer bieden dan een goede woonomgeving. In hun vrije tijd moeten de inwoners ook kunnen recreëren in een mooi landschap. Daarbij wordt in het bijzonder gedacht aan enkele "metropolitane parken".
Central Park
Het kabinet ziet daarbij Central Park in New York en Hyde Park in London als voorbeeld. Als mogelijke locaties voor de parken denkt het kabinet aan Midden-Delfland, Valkenburg bij Leiden , Waterland en Deltapoort.
Zo'n 300.000 woningen moeten worden gebouwd tussen de grote steden. Al eerder was Almere aangewezen als een belangrijke groeistad.

»
»
»