Op het Nationaal Omroepcongres is de NOS door het publiek gekozen tot Mediabedrijf van het Jaar.
In de afgelopen vijf jaar is de NOS omgeschakeld van een analoge (met bandjes) naar een volledig digitale en multimediale omroep, waar televisie, radio en internet nauw samenwerken.
Een voorbeeld hiervan is een item over pro-ana, websites waarop anorexia als levensstijl wordt gepropageerd. Anne Peetoom schreef hiervoor een weblog, samen met Tanja Braun maakte ze een verslag voor het tv-journaal en voor Radio 1 werd Eric van Furth, directeur behandelzaken van het Centrum Eetstoornissen Ursula, geïnterviewd.
Waardering
De directeur van de NOS, Gerard Dielessen, nam de onderscheiding in ontvangst en noemde het "een terechte waardering voor de geleverde prestaties".
De andere genomineerden waren SBS Broadcasting en Comedy Central. SBS vanwege de consistente kijkcijfergroei van haar zenders ondanks de concurrentie en het samengaan van Talpa en RTL. Comedy Central werd genomineerd vanwege het lef om in Nederland een nichekanaal op basis van comedy te introduceren en deze te laten uitgroeien tot een volwassen late-night zender.
Het is voor de achtste keer dat het Mediabedrijf van het Jaar werd uitgeroepen. Eerdere winnaars waren onder andere L1, Endemol en Eyeworks.
Achter de schermen: de redactie van NOS Nieuws
Achter de schermen: NOS Journaal

video
video
video
»
»
»