‘Poetin redt leven journalisten'

Russische media melden dat premier Poetin het leven van enkele journalisten heeft gered door een aanstormende tijger neer te schieten. De verslaggevers waren meegereisd voor een fotomoment in een reservaat voor de bedreigde diersoort. Net toen Poetin arriveerde brak één van de dieren los en rende naar de pers.



Poetin, vroeger spion van de KGB, pakte een pas geladen verdovingsgeweer en schoot de tijger in zijn schouder, die daarop verdoofd neerging.



Van het incident zijn geen beelden.



Halsbanden

Wel zijn er beelden van hoe Poetin (in camouflagekledij) eerder op de dag uitleg kreeg over het beschermingsprogramma voor tijgers in de Oessoeri-reservaat. Hij had er ondermeer de halsbanden te zien gekregen die de onderzoekers gebruiken om de dieren te volgen.







Daarna vertrok Poetin met zijn gevolg per helikopter en terreinwagen naar een plek in het bos waar zich tijgers zouden ophouden. Na een stevige wandeling werden enkele exemplaren gevonden en na verdoving voorzien van de halsbanden.

Vissen

Poetin heeft in het verleden wel vaker van dit soort machomomenten op camera laten vastleggen: vorig jaar liet hij zich nog met ontbloot bovenlijf filmen, vissend in Siberië.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Poetin redt televisie-team

Tijdens een bezoek aan het oessoeri-reservaat heeft premier Poetin een televisie-team van een aanstormende tijger gered. De tijger... wist te ontsnappen uit een val en kwam op de journalisten af. Poetin schoot het dier neer met een verdovingspijl.

Video en Audio

Meer video en audio