De regeringspartijen zijn het eens over het onderzoek naar alternatieven voor het gevechtsvliegtuig JSF, de mogelijke opvolger van de F-16.
Hiermee is de laatste hobbel genomen voor de Nederlandse deelname aan het testprogramma en de aankoop van twee testtoestellen.
Onafhankelijk onderzoek
Eerder eiste de PvdA een onafhankelijk, extern onderzoek en staatssecretaris De Vries wilde dat niet toezeggen. Nu gaat de PvdA ermee akkoord als De Vries waarborgt dat het om een onafhankelijk onderzoek gaat.
partij kan ermee leven als het ministerie het onderzoek zelf leidt en daarbij deskundigen van buiten inschakelt. De coalitiepartners CDA en Christenunie steunen de lijn van de PvdA.
De regeringspartijen dienen daarover samen een motie in.
Miljoenen
Nederland besloot in 2002 om mee te doen aan de ontwikkeling van de JSF, omdat dit het Nederlandse bedrijfsleven miljoenen zou kunnen opleveren.
Het besluit of het toestel van vliegtuigfabrikant Lockheed Martin inderdaad de opvolger wordt van de F-16 wordt valt op zijn vroegst in 2010.
Deel deze pagina
»
»
»