Milieuorganisaties willen dat de overheid een milieuheffing invoert om de voortdurende groei van het aantal reclamefolders te stoppen.
In Nederland vallen ieder jaar meer reclamefolders in de brievenbus. Vorig jaar waren het er in totaal 12,5 miljard, 36 per week per huishouden.
Dat is een stijging van twintig procent ten opzichte van 2005. Milieuorganisaties maken zich daar zorgen over en ze vinden dat producenten hiervoor extra moeten betalen.
Heffing
Ze denken aan een heffing van 1 of 2 cent per folder. Vooral winkelketens als Blokker, Albert Heijn, Gamma en Praxis maken gebruik van reclamedrukwerk.
Folders van deze ketens worden goed gelezen, blijkt uit onderzoek. Maar reclame voor geldzaken, telecom en uitvaartverzekeringen verdwijnt meestal meteen in de prullenbak.
Deel deze pagina
»
»
»