Hulp bereikt een miljoen Birmezen

In Birma komt de buitenlandse hulpverlening aan de slachtoffers van de orkaan Nargis goed op gang. Ruim veertig procent van de overlevenden is nu door buitenlandse hulpverleners bereikt. Dat zijn een miljoen mensen. 

Eind vorige week zette het militaire bewind de deuren open, bijna drie weken na de orkaan. 

De Verenigde Naties benadrukken wel dat 1,4 miljoen mensen nog van elke hulp verstoken zijn. De meesten van hen wonen in de Irrawaddy-delta. 

Een hulpverlener noemt de situatie in het gebied "een logistieke nachtmerrie", vanwege de vele eilandjes die slecht bereikbaar zijn.

Huisarrest

De militaire junta  heeft het huisarrest van de Birmese oppositieleidster Aung San Suu Kyi met een half jaar verlengd. De vorige termijn van haar huisarrest liep vandaag af en er werd al rekening gehouden met een verlenging. 

Aung San Suu Kyi leidt de Nationale Liga voor Democratie en ze staat voor de Birmezen symbool voor het verzet tegen de junta. 

Sinds ze met haar partij in 1990 de verkiezingen won, heeft ze twaalf jaar in gevangenschap of onder huisarrest doorgebracht.

Deel deze pagina

Nieuws

Audio Gerelateerde audio

  • Birma verlengt huisarrest Suu Kyi In Birma zijn aanhangers van de oppositiepartij van Aung San Suu Kyi opgepakt. Vandaag liep het huisarrest van de oppositieleidster... af. De bewaking rondom haar huis is flink aangescherpt, zegt onze correspondent, die bij haar huis is geweest in de stad Rangoon.

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 5260 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 4052 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 5250 keer afgespeeld

Meer video en audio