Het dodental van de aardbeving in China is opgelopen tot 41.000. Er worden nog 32.000 mensen vermist, zeggen de Chinese autoriteiten. Meer dan een week na de aardbeving werd nog een vrouw gered.
Ze werd bevrijd uit een tunnel van een waterkrachtcentrale. Door het drinken van regenwater had ze zichzelf in leven kunnen houden.
Prioriteiten
Maar het zoeken naar overlevenden heeft niet meer de hoogste prioriteit. Het accent bij de hulpverlening ligt nu op de verzorging van de gewonden. Ook proberen de autoriteiten het normale leven weer op gang te krijgen.
In het aardbevingsgebied krijgen bijvoorbeeld steeds meer kinderen weer onderwijs. Maar de lessen worden gegeven in tenten, en daarvan zijn er veel te weinig.
In totaal zijn er bijna een miljoen tenten nodig voor de vijf miljoen daklozen van de beving. Op dit moment zijn er nog maar 300.000 beschikbaar.
Deel deze pagina
»
»
»