Stakingen streekvervoer

Buschauffeurs uit het streekvervoer gaan morgen en overmogen staken. In het grootste deel van het land zullen daarom de bussen niet rijden.

De bonden hebben gisterenavond besloten het busvervoer stil te leggen omdat de publieksvriendelijke acties niets hebben uitgehaald. Onder andere in het Pinksterweekend en met Koninginnedag werd er niet gecontroleerd. 

Loonsverhoging

Het cao-overleg liep vorige maand vast. De bonden eisen een loonsverhoging van 3.5 procent. De staking treft de busbedrijven Connexxion, Veolia en Arriva. 

Alleen in de vier grote steden, Dordrecht, de Achterhoek en een klein deel van Friesland krijgt het publiek er geen last van. 

Als de werkgevers niet toegeven, willen de bonden een staking voor onbepaalde tijd afkondigen.

Janny Koppens van het FNV

Deel deze pagina

Nieuws

Audio Gerelateerde audio

  • Streekvervoer in staking morgen en overmorgen Wie woensdag of donderdag met de bus wil reizen heeft een probleem. De busschauffeurs gaan dan in staking, vanwege de vastgelopen... cao-onderhandelingen. De vakbonden eisen een loonsverhoging van 3.5% en een structurele verhoging van de eindejaarsuitkering met een half procent. Aan de telefoon Janny Koppens van de FNV.

Video en Audio

Meer video en audio