Toename wanbetalers zorgverzekering

Het aantal wanbetalers voor de zorgverzekeringswet is eind vorig jaar met 26 procent gestegen ten opzichte van eind 2006. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek

Bijna een kwart miljoen Nederlanders had al zes maanden geen premie betaald voor hun zorgverzekering. Dat is bijna 2 procent van alle Nederlanders van 18 jaar en ouder. 

Onder mensen met een bijstandsuitkering steeg het aantal wanbetalers met 40 procent. Van hen is in totaal 7 procent wanbetaler. 

Volgens zorgverzekeraars zitten er bij de wanbetalers veel mensen het hoge schulden, bijvoorbeeld bij postorder- en telecombedrijven. 

Het aantal mensen dat helemaal geen zorgverzekering heeft is afgenomen met 10.000 tot 231.000. 

Aanpak

Morgen debatteert minister Klink van Volksgezondheid met de Tweede Kamer over de aanpak van de wanbetalers. 

Eerder heeft Klink gezegd dat hij via boetes en inhouding op lonen de achterstallige premies wil innen. Daarvoor is wetgeving in de maak.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Protesten Bahrein een jaar later Video Precies een jaar geleden begonnen op dat eilandstaatje in het Midden-Oosten protesten tegen het...15 feb 2012, 72 keer afgespeeld
  • » Proces Turks voetbalschandaal begonnen Video In Turkije is het proces over omkoping in de nationale voetbalcompetitie begonnen. Bijna 100 mensen...14 feb 2012, 1186 keer afgespeeld
  • » 'Timosjenko wordt gemarteld in cel' Video Tegen een oud-minister in Oekraïne is 4,5 jaar gevangenisstraf geëist wegens verduistering van...14 feb 2012, 2874 keer afgespeeld

Meer video en audio