Gewonden tijdens feest in Israël

In Tel Aviv zijn bij een show van de Israelische luchtmacht acht mensen gewond geraakt. Eén van de parachutisten raakte door de sterke wind uit koers en belandde in het publiek. 

De parachutist en iemand uit het publiek raakten daarbij ernstig gewond. Ze liggen in kritieke toestand in het ziekenhuis. Verder raakten zes mensen uit het publiek lichtgewond. 

Volgens de Israelische luchtmacht waren alle militairen ervaren parachutisten die voldoende hadden geoefend. De militaire luchtshow werd gehouden in het kader van het 60-jarige bestaan van Israël.

Picknicken

Het land herdenkt het 60-jarig bestaan van de staat. Vandaag gaan honderdduizenden Israëliërs picknicken. 

De festiviteiten begonnen gisteravond met het hijsen van de vlag op de Herzlberg in Jeruzalem. Een Joodse astronaut groette Israël vanuit de ruimte en in het hele land werd vuurwerk afgestoken.

Er werd een poging gedaan om in het Guinness Book of Records te komen door met zoveel mogelijk mensen tegelijk het volkslied te zingen. 

Veiligheidsmaatregelen

Uit angst voor aanslagen gaan de festiviteiten gepaard met strenge veiligheidsmaatregelen. 

In een toespraak zei premier Olmert gisteravond dat het de grootste wens van Israël is dat er een eind komt aan het conflict met zijn buren.

Ook in Nederland viert de Joodse gemeenschap feest. Gisteravond was er een feestelijke bijeenkomst in het RAI-congrescentrum in Amsterdam. Onder anderen vice-premier Wouter Bos en de Israëlische ambassadeur, Harry Kney-Tal, waren aanwezig. 

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

  • video Israël viert 60-jarig bestaan Israël herdenkt het 60-jarig bestaan van de staat. Uit angst voor aanslagen gaan de festiviteiten gepaard... met strenge veiligheidsmaatregelen. Ook in Nederland viert de joodse gemeenschap feest.
  • video Feest in Israël vanwege 60-jarig bestaan Israel herdenkt het 60-jarige bestaan van de staat. Uit angst voor aanslagen zijn er overal uitgebreide... veiligheidsmaatregelen getroffen.

Audio Gerelateerde audio

  • Feest ter ere van 60 jaar Israel in RAI De staat Israel bestaat vandaag 60 jaar. Dat wordt daar groots gevierd. Gisteravond begon dat al met vuurwerk in het hele land en... de Israëlische astronaut groette het land vanuit de ruimte. Ook hier wordt de oprichting van Israël gevierd. Dat begon gisteravond met een groot feest in de RAI in Amsterdam. Speciale gast daar was vice-premier Wouter Bos.
  • Interview Frits Barend over 60 jaar Israël Vandaag viert Israel 60 jaar onafhankelijkheid. En daarom heeft het programma De Ochtenden van de EO vanaf 9.05 uur op deze zender... een speciale uitzending vanuit de Israëlische kustplaats Herzliya. Co-presentator van het programma is de journalist Frits Barend. Interview met hem.

Video en Audio

  • » Duitse was slavin in Bosnië Video Een Duits meisje van 19 jaar is jarenlang als een slavin gebruikt. Ze werd vastgehouden door een...27 mei 2012, 3048 keer afgespeeld
  • » Drukte op wegen naar stranden Video De politie vraagt strandbezoekers om morgen de auto thuis te laten. Het mooie pinksterweer lokt...27 mei 2012, 1004 keer afgespeeld
  • » Binnenlands weerbericht 27 mei 2012 Video Het binnenlands weerbericht van zondag 27 mei 2012 met Marco Verhoef.27 mei 2012, 3025 keer afgespeeld

Meer video en audio