Staking bagage-afhandelaars mag doorgaan

Bagage-afhandelaars van Menzies Aviation mogen morgen staken op Schiphol. De werkgever had via een kort geding aan de rechter gevraagd de staking te verbieden.

De rechter vindt echter dat het onvoldoende aannemelijk is gemaakt dat de staking tot grote schade zal leiden. Ook is volgens hem niet bewezen dat de veiligheid in het geding is.

Het grondpersoneel van Menzies zorgt onder meer voor de bagage-afhandeling van de luchtvaartmaatschappijen Easyjet, Corendon en SLM. 

Vakantie

De werknemers leggen vannacht om twaalf uur het werk neer voor een loonsverhoging van 3,5 procent. Menzies wil niet verder gaan dan een loonsverhoging van 1,5 procent. 

De staking is voor onbepaalde tijd. 

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Mogelijk vertragingen op Schiphol

Luchthaven Schiphol houdt voor morgen rekening met vertragingen van vluchten. Want een deel van de bagage-afhandelaars staakt dan... voor een hoger loon. Via een kort geding probeerde hun werkgever, Menzies Avation, de staking nog te verbieden, omdat-het tot grote schade zou leiden. Maar de rechter in Utrecht besliste dat er geen aanleiding is voor een verbod.

Video en Audio

  • » Duitse was slavin in Bosnië Video Een Duits meisje van 19 jaar is jarenlang als een slavin gebruikt. Ze werd vastgehouden door een...27 mei 2012, 3048 keer afgespeeld
  • » Drukte op wegen naar stranden Video De politie vraagt strandbezoekers om morgen de auto thuis te laten. Het mooie pinksterweer lokt...27 mei 2012, 1004 keer afgespeeld
  • » Binnenlands weerbericht 27 mei 2012 Video Het binnenlands weerbericht van zondag 27 mei 2012 met Marco Verhoef.27 mei 2012, 3025 keer afgespeeld

Meer video en audio