De politie in Aalten in de Achterhoek heeft gisteravond tientallen neonazi's weggestuurd. Ze wilden naar een feest gaan dat eerder op de dag door de burgemeester was verboden.
De politie en de ME waren aanwezig om de concertgangers en eventuele anti-fascistische demonstranten tegen te houden.
Er is niemand gearresteerd.
Memorial
De organisatie Blood and Honour had de bijeenkomst met extreem-rechtse bands georganiseerd, onder de naam Adolf Hitler Memorial Ballad Night.
Wie toegang betaalde, kreeg een telefoonnummer dat tot zaterdagmiddag 15.00 uur te bellen was. Via dat nummer werden verzamelpunten doorgegeven waar de concertgangers dan de uiteindelijke plaats van bestemming te horen kregen.
Burgemeester Berghoef van Aalten wilde met het verbieden van het concert ook een signaal afgeven vanwege het verzetsverleden van zijn gemeente. In de oorlog zaten in zijn gemeente veel onderduikers.
Deel deze pagina
»
»
»