Referendum Tempelhof ongeldig

Het referendum in Berlijn over het eventueel openhouden van het vliegveld Tempelhof is ongeldig. 

Bijna alle stemmen zijn geteld en het aantal ja-stemmers komt uit op iets meer dan 20 procent. Dat had zeker 25 procent moeten zijn om het referendum geldig te maken. 

De volksraadpleging was afgedwongen door tegenstanders van sluiting van de luchthaven. 

Historisch

Voor veel Berlijners heeft het vliegveld Tempelhof grote symbolische en historische waarde. De nazi's maakten het tot een symbool van Duitse macht. 

Na de oorlog openden de geallieerden een luchtbrug op Tempelhof om de West-Berlijners van voedsel en brandstof te voorzien. 

Het referendum was sowieso niet bindend en burgemeester Wowereit had gezegd dat de sluiting van Tempelhof in oktober hoe dan ook doorgaat.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 4540 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 3535 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 4624 keer afgespeeld

Meer video en audio