Arrestaties in Assen

In Assen zijn 25 Molukse jongeren gearresteerd omdat ze vernielingen pleegden en mensen sloegen of schopten. De groep had even daarvoor de herdenking verstoord van het uitroepen van de onafhankelijke Molukse republiek RMS, vandaag 58 jaar geleden. 

Tientallen jongeren toonden spandoeken en schreeuwden leuzen toen de Molukse president in ballinschap in een hal met zijn toespraak bezig was. De ordedienst zette de jongeren het gebouw uit, waarna ze in het centrum van Assen vernielingen aanrichtten en mensen mishandelden. De 25 Molukse jongeren zitten nog vast op het politiebureau.





Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

RMS herdenkt uitroepen onafhankelijkheid

In Assen is herdacht dat 58 jaar geleden de Republiek der Zuid-Molukken is uitgeroepen. Na afloop zijn 25 jongeren gearresteerd... wegens ordeverstoring. Tweeduizend mensen waren voor de herdenking naar Assen gekomen.

Video en Audio

Meer video en audio