Syrië zegt dat Israël heeft laten weten dat het weer over vrede wil praten.
Volgens een Syrische minister heeft premier Olmert een boodschap laten overbrengen door de Turkse premier Erdogan, die dit weekend naar Damascus komt.
Erdogan zou president Assad hebben verteld dat Israël zich van de Golanhoogvlakte wil terugtrekken in ruil voor vrede.
Hervatting van gesprekken
Olmert heeft laten weten dat hij geen commentaar op het bericht heeft, en spreekt het dus niet tegen. Acht jaar geleden liepen vredesgesprekken tussen Israël en Syrië op niets uit.
Vorig jaar polste Israël Syrië al eens over hervatting van die gesprekken. Syrië eist voor vrede teruggave van de Golan-hoogvlakte die Israël in 1967 bezette.
Israëls belangrijkste eis is dat Syrië de steun staakt aan militante bewegingen als Hamas en Hezbollah.
Correspondent Sander van Hoorn

»
»
»