'Wonen op water stimuleren'

De overheid moet wonen op het water stimuleren. Er moeten meer drijvende woningen en huizen op palen komen. 

Dat kan helpen de problemen met het stijgende water op te lossen, stelt de Stuurgroep Experimenten Volkshuisvesting, een onafhankelijk innovatieplatform dat werkt met steun van het ministerie van VROM. 

Drijvende huizen en paalwoningen zijn geschikt voor overloopgebieden waar overtollig water wordt opgevangen, zegt het platform. 

Ook kan waterwonen volgens het innovatieplatform het ruimtegebrek in de Randstad terugdringen. 

Grote belangstelling

Er zijn in Nederland nu 175 waterwoningen. Dat aantal groeit binnen enkele jaren met bijna 700, maar dat valt in het niet bij de belangstelling voor waterwoningen.

Als alle mogelijkheden worden benut, zijn er volgens de Stuurgroep 100.000 waterwoningen realiseerbaar.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio