Veel doden bij gevechten Sri Lanka

In het noorden van Sri Lanka zijn bij gevechten tussen het leger en de Tamil Tijgers bijna honderd doden gevallen. Het zouden de bloedigste gevechten zijn van dit jaar.

Volgens het ministerie van defensie kwamen meer dan vijftig rebellen en 38 militairen om het leven. De Tamil Tijgers spreken dat tegen. Volgens hen zijn er juist veel minder rebellen gedood en meer militairen. 

In januari heeft de Sri Lankaanse regering de wapenstilstand opgezegd. Sindsdien zijn er weer hevige gevechten tussen het leger en de Tamil Tijgers. Die strijden al sinds 1983 voor een onafhankelijke staat. 

De burgeroorlog heeft intussen aan meer dan 70.000 mensen het leven gekost.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Protesten Bahrein een jaar later Video Precies een jaar geleden begonnen op dat eilandstaatje in het Midden-Oosten protesten tegen het...15 feb 2012, 208 keer afgespeeld
  • » Proces Turks voetbalschandaal begonnen Video In Turkije is het proces over omkoping in de nationale voetbalcompetitie begonnen. Bijna 100 mensen...14 feb 2012, 1332 keer afgespeeld
  • » 'Timosjenko wordt gemarteld in cel' Video Tegen een oud-minister in Oekraïne is 4,5 jaar gevangenisstraf geëist wegens verduistering van...14 feb 2012, 3236 keer afgespeeld

Meer video en audio